Τι έκαναν οι αντίπαλοι μας στην Ευρώπη

Η ομάδα μας κληρώθηκε στον 8ο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ με αντιπάλους τη Λάτσιο, Άιντραχτ Φρανκφούρτης και Μαρσέιγ.

Οι αντίπαλοι μας είχαν αγωνιστικές υποχρεώσεις χθες Τέταρτη(26/9). Πάμε να δούμε πως ανταποκρίθηκαν…

Λάτσιο: Για την 6η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος νίκησε εκτός έδρας την Τορίνο με 2-1. Προηγήθηκε με τέρματα των Acerbi στο 61΄και τον Correa στο 66΄για να μειώσει ο αντίπαλος στο 80΄.

Άιντραχτ Φρανκφούρτης: Για τη 5η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκας έχασε εκτός έδρας από τη Γκλάντμπαχ με 3-1. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Rebic στο 74΄.

Μαρσείγ: Για την 7η αγωνιστική του Γαλλικού πρωταθλήματος νίκησε εντός έδρας το Στρασβούργο με 3-2. Τα τέρματα πέτυχαν οι Payet με πέναλτι στο 41΄που ισοφάρισε και στο πρώτο ημίχρονο και ο Sanson στο 44΄που έκανε το2-1. Αν και στο 53΄ έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστές εντούτοις κατάφερε να πάρει τη νίκη στις καθυστερήσεις με τον Germain.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι και οι τρεις ομάδες έχουν ξανά υποχρεώσεις το Σαββατοκυρίακο για το πρωτάθλημα!