ΑΝΤΡΕΣ

Τι έκαναν οι διεθνείς

Με ήττα άρχισε τις υποχρεώσεις της στο Πρωτάθλημα των Εθνών η Εθνική μας ομάδα των Ανδρών. Σε αγώνα για την πρώτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου στην τρίτη Κατηγορία, έχασε με 2-0 από τη Νορβηγία στο Όσλο.

Και τα δύο τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Σκόρερ και των δύο τερμάτων ο Γιόχανσεν, στο 21′ με πλασέ και στο 42΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Από πλευράς ποδοσφαιριστών της ομάδας μας και οι τρεις διεθνείς ξεκίνησαν βασικοί με τον Βασιλείου να γίνεται αλλαγή στο ημίχρονο, ο Χάμπος να γίνεται αλλαγή στο 77΄, ενώ ο Παπουλής αγωνίστηκε σε ολόκληρο τον αγώνα.

Κύπρος (Ρ. Μπεν Σιμόν): Πάρντο, Δημητρίου,  Λαΐφης, Μερκής, Βασιλείου (46΄Εφραίμ) Κούσουλος, Αρτυματάς, Κυριάκου (77΄Κάστανος), Παπουλής, Μαρκάσα (82΄Ιωάννου), Σωτηρίου.