ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Ισοπαλία, ήττα και δύο νίκες!

Μια ισοπαλία, μια ήττα και δύο νίκες ήταν ο σημερινός(26/5) απολογισμός για τα τμήματα της Ακαδημίας κόντρα στην Ανόρθωση στα πλαίσια της 37ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά:

U14: Νίκησε εκτός έδρας με 3-1. Η ομάδα μας προηγήθηκε με 3-0 με τέρματα που σημείωσαν οι Μεττής, Παναγιωτίδης και Δημητρίου για να δεχθεί τη μείωση του σκορ προς το τέλος του αγώνα. Είναι στη 2η θέση της βαθμολογίας με 91 βαθμούς.

U15: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την ομάδα μας να προηγείται στο ημίχρονο με τέρμα που σημείωσε ο Παπαπέτρου και να δέχεται την ισοφάριση στην επανάληψη. Με τον βαθμό που πήρε έφτασε τους 55 και βρίσκεται στην ένατη θέση.

U16: Την ήττα με 2-0 δέχθηκε εντός έδρας η ομάδα μας που παρέμεινε στους 69 βαθμούς και στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

U17: Τη νίκη με 2-0 εντός έδρας πέτυχε η ομάδα μας εντός έδρας με τέρματα που σημείωσαν στο δεύτερο ημίχρονο οι Χαράκης και Φλουρής. Βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 90 βαθμούς.