ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Ήττες, ισοπαλία και νίκη!

Δύο ήττες μια ισοπαλία και μια νίκη ήταν ο σημερινός(5/5) απολογισμός των τμημάτων ποδοσφαίρου της Ακαδημίας μας για την 34η αγωνιστική κόντρα στον ΑΠΟΕΛ

Αναλυτικά:

U14: Εξήλθε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας. Η ομάδα μας προηγήθηκε με 1-0 με πέναλτι του Πικκή για να δεχθεί την ισοφάριση και να ολοκληρωθεί το ημίχρονο στην ισοπαλία που ήταν και το τελικό σκορ. Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο διαιτητής της αναμέτρησης μας αρνήθηκε ακόμα δύο ολοκάθαρα πέναλτι.

U15: Έχασε εντός έδρας με 4-2. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ομάδα μας να χάνει 2-1 και στην επανάληψη παρά την ισοφάριση δεχθήκαμε άλλα δύο τέρματα. Τα τέρματα της ομάδας μας πέτυχαν οι Τσιόλου και Δημητρίου.

U16: Τη νίκη στο τελευταίο λεπτό πήρε η ομάδα μας εκτός έδρας αφού έχανε με 1-0 στο ημίχρονο και κατάφερε να γυρίσει τον αγώνα με τους Διονυσίου και Κυριάκου.

U17: Παρά το προβάδισμα που πήρε στην επανάληψη με πέναλτι του Ζαμπά, το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στη «λευκή» ισοπαλία η ομάδα μας δεν τα κατάφερε και έχασε με 2-1.