ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Μεγάλη νίκη για τους U16B!(Φωτορεπορτάζ)

Τη νίκη με 6-0 πήρε η ομάδα των U16B της Ακαδημίας μας που επικράτησε εντός έδρας της Ελπίδας Ξυλοφάγου στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του Παγκυπρίου πρωταθλήματος. Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Μαρίνου Ερμογένους έδειξαν από το πρώτο λεπτό του αγώνα ποιος θα είναι το «αφεντικό» και φιλοδώρησαν με έξι τέρματα τον αντίπαλο.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 4-0 με τους Ανδρέου στο 8΄και 20΄, τον Οικονόμου στο 22΄και τον Κωνσταντίνου στο 33΄να χρίζονται σκόρερ. Στην επανάληψη ο προπονητής μας είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές τους και να πετύχουμε άλλα δύο τέρματα με τους Ανδρέου και πάλι στο 47΄και Χριστοδούλου στο 79΄ να ολοκληρώνουν τη μεγάλη νίκη!

Αξίζει να αναφέρουμε ότι το παρόν του έδωσε και πάλι ο πιο πιστός οπαδός αυτής της ομάδας ο Ανδρέας που χάρηκε πολύ και τα έξι τέρματα. Η ομάδα των U14B είχε ρεπό σήμερα(25/2) για την 18η αγωνιστική.