ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Ηττήθηκε και έπεσε στην 4η θέση!

Παρά την ανεβασμένη ψυχολογία από την πρόκριση στο Κύπελλο την προηγούμενη Τετάρτη κόντρα στην ΑΕΛ η ομάδα των Νέων U19 δεν τα κατάφερε κόντρα στην Ανόρθωση εκτός έδρας και δέχθηκε την ήττα με 2-1. Στον χθεσινό(24/2) η ομάδα μας δεν μπήκε καλά και παρά το 0-0 του ημιχρόνου, δέχθηκε δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά(58΄και 60΄) στην επανάληψη.

Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 68΄με τον Παπαμιχαήλ σε 2-1. Η ήττα αυτή θεωρείται οδυνηρή για την ομάδα μας που τη ρίχνει στην 4η θέση της βαθμολογίας με 32 βαθμούς και δώδεκα ολόκληρους βαθμούς πίσω από την κορυφή. Είναι το τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι στο πρωτάθλημα και αν προσθέσουμε και το παιχνίδι Κυπέλλου με την ΑΕΛ και την ισοπαλία 1-1, τότε στους τελευταίους πέντε αγώνες δεν έχουμε κερδίσει!