ΘΡΥΛΟ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Συμπαίκτες τώρα αντίπαλοι τότε με σκόρερ και νικητή τον Σέρβο μέσο!(video)

Συμπαίκτες εδώ και λίγες μέρες στον Απόλλωνα αντίπαλοιτότε στην Segunda Division της Ισπανίας!

Ο λόγος για τον νεοαποκτηθέντα ποδοσφαιριστή μας Σάσα Μάρκοβιτς και τον κεντρικό αμυντικό της ομάδας μας Έκτορ Γιούστε οι οποίοι υπήρξαν αντίπαλοι την περίοδο 2015/16στις ισπανικές ομάδεςCordobaκαι Mallorcaαντίστοιχαμε τονΜάρκοβιτςνα καταγράφει 35συμμετοχές, (21 βασικόςκαι 3 γκολ) και τονΓιούστε 36 συμμετοχές, (όλες βασικός,και 1 γκολ)!

Στις 10 Ιανουαρίου, 2016, Μάρκοβιτς και Γιούστε βρέθηκαν αντιμέτωποι στην έδρα της Cordoba και με το σκορ στο 2-0 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας ο Σάσα Μάρκοβιτς μπήκε στο γήπεδο ως αλλαγή στο 71’ και ένα λεπτό αργότερα σκόραρε κόντρα στο νυν συμπαίκτη του Έκτορ Γιούστε σημειώνοντας το 3-0 σε ένα αγώνα που έληξε τελικά 3-1.