Άλωσαν το Κίτιον οι «Αμαζόνες»!

Τη νίκη με 3-1 σετ πήρε η ομάδα μας στο «Κίτιον» κόντρα στην ΑΕΚ στο μεγάλο ντέρμπι και πλέον βρίσκεται μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας με 30 βαθμούς.

Μπαίνοντας πολύ δυνατά στον αγώνα και με τρομερή απόδοση οι «Αμαζόνες» μας κατάφεραν να πάρουν εύκολα το πρώτο σετ του ντέρμπι με 13-25. Το δεύτερο σετ ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι με την ομάδα μας να βρίσκεται ακόμα και με τέσσερις πόντους πίσω αλλά να επανακάμπτει να μπαίνει μπροστά στο σκορ και εκεί που έδειχνε το σετ να γυρίζει προς τον αντίπαλο τα κορίτσια μας το έκαναν δικό τους με 26-24.

Στο τρίτο σετ παρά την προσπάθεια που κατέβαλαν οι παίκτριες που βρέθηκαν πίσω στο σκορ ακόμα και εφτά πόντους τελικά έχασαν το σετ με 25-20. Στο τέταρτο σετ η ομάδα μας έδειξε δύναμη, θέηση και πάθος και το πήρε με 26-24 μαζί και τη νίκη με 3-1 σετ!

Τα σετ: 13-25, 24-26, 25-20, 24-26

Η ομάδα μας(ΣΤ. ΦΡΑΓΚΕΣΚΟΥ): Αγκούλο,Ιορδάνους, Ι. Λεωνίδου, Ντουντνίκοβα, Μανίταρου, Χαραλάμπους – Λίμπερο: Ε. Λεωνίδου.