ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ

Τα τελευταία χρόνια είναι αλλιώς!

Συνολικά,ο Απόλλωνας, σε αγώνες Α’ φάσης, αντιμετώπισε την Ομόνοια114 φορές. Η ομάδα μας κέρδισε 25 φορές, ποσοστό 22%, έχασε 58φορές ενώ τα υπόλοιπα 31 παιγνίδια έληξαν ισόπαλα. Στα τέρματα η Ομόνοια προηγείται με 216-114.

Εντός έδρας, η ομάδα μας αντιμετώπισε την Ομόνοια, σε αγώνες Α’ φάσης, 56 φορές. Η ομάδα μας κέρδισε 17 φορές, ποσοστό 30%, έχασε 21 φορές ενώ τα υπόλοιπα 18 παιγνίδια έληξαν ισόπαλα. Στα τέρματα η Ομόνοια προηγείται με 87-66.

Από την περίοδο2012/13 και μετέπειτα και σε σύνολο 5 αγώνων κόντρα στην Ομόνοιαη ομάδα μας μετράει 4 νίκεςδηλ.  ποσοστό επιτυχίας 80%, και μια ισοπαλία!Στα 5 αυτά παιγνίδια ο Απόλλωνας έχει σκοράρει 8 γκολ (1,6 γκολ ανά αγώνα) και έχει δεχτεί 2 γκολ ενώ έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του τρεις φορέςδηλ. ποσοστό 60%.

Στα 5 αυτά παιγνίδια της A΄ φάσης, στις 3φορές που ο Απόλλωνας κατάφερε να προηγηθεί από το Α’ ημίχρονο πανηγύρισε στο τέλος ισάριθμες φορές τη νίκη ενώ στη μια φορά που μείναμε πίσω στο σκορ καταφέραμε να γυρίσουμε το παιγνίδι από 0-1 σε 2-1.

Από το υφιστάμενο έμψυχο υλικό του Απόλλωνα κόντρα στην Ομόνοιαέχουν σκοράρει οιΠαπουλήςκαι Ντα Σίλβα με 2 και 1 γκολ αντίστοιχα.

Η προϊστορία κόντρα στην Ομόνοια σε εντός έδρας αγώνες Α’ φάσης από το 2012/13 και μετέπειτα: