ΚΥΑΝΟΛΕΥΚΟΣ ΑΝΑΛΥΤΗΣ

Εξάρες, τεσσάρες και τριάρες στην Κυρία από τον Απόλλωνα στις τελευταίες 8 επισκέψεις της στο Τσίρειο!

Κατά τα τελευταία 4 χρόνια, από την περίοδο 2013/14 μέχρι την περσινή περίοδο, η Ανόρθωση για πρωτάθλημα και κύπελλο επισκέφτηκε το Τσίρειο 8 φορές ( δεν υπολογίζουμε τον αγώνα που δεν ξεκίνησε ποτέ).

Σε κάθε μια από αυτές τις περιόδους, με εξαίρεση μόνο την περίοδο 2014/15 όπου τους κερδίσαμε μεν αλλά με το «στενό» 2-0 δε, η ομάδα μας έδωσε ηχηρά χαστούκια στην Ανόρθωση που δεν ξεχνιούνται εύκολα!

Στις άλλες τρεις περιόδους λοιπόν, την περίοδο 2013/14 τους συντρίψαμε με 3-0, την περίοδο 2015/16 τους σκορπίσαμε στους 4 ανέμους κερδίζοντας τους με 4-1 και την περσινή περίοδο τους ρεζιλέψαμε φιλοδωρώντας τους με μισή ντουζίνα γκολ που αποτελεί μια από τις μεγαλύτερες νίκες που έχουν επιτευχθεί ποτέ σε ημιτελικό αγώνα κυπέλλου!

Η Ανόρθωση σε αυτήν την περίοδο των 4 ετών μετρά μια μόλις νίκη δηλ. ποσοστό 12% η οποία έχει μάλιστα επιτευχθεί πριν 3 χρόνια (!), 4 ήττες και 3 ισοπαλίες με γκολ τα οποία έχουν σημειωθεί στα τελευταία στάδια του αγώνα!