ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Πρώτη νίκη τεράστιας σημασίας για τους U19!

Την πρώτη της νίκη πέτυχε σήμερα(21/10) η Εφηβική μας ομάδα των U19, «ξεσπώντας» στον ΑΠΟΕΛ εκτός έδρας με 4-2! Πέρασαν πέντε ολόκληρες αγωνιστικές για να γευτεί τη νίκη η ομάδα μας στο νέο πρωτάθλημα κάτι που έγινε σήμερα με τον καλύτερο τρόπο.

Αν και οι ποδοσφαιριστές μας βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-0, εντούτοις κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο πετυχαίνοντας τρία τέρματα με τους Βραχίμη, Λ. Κυριάκου και Αντωνιάδη. Στην επανάληψη ο αντίπαλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 3-2, αλλά οι ποδοσφαιριστές μας πέτυχαν και τέταρτο γκολ με τον Ζαντή μετά από ασίστ του Ανδρέου και ολοκλήρωσαν το έργο τους.

Πλέον η σημερινή πρώτη νίκη θα δώσει ψυχολογία και ώθηση στην ομάδα μας για να ανέβει ακόμα περισσότερο στη βαθμολογία!