ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Νωθρή επανάληψη και ισοπαλία!

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο κύλησε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα αφού τόσο η ομάδα μας, όσο και ο αντίπαλος προσπαθούσαν να βρουν πατήματα με δυνατές μονομαχίες να γίνονται στο χώρο του κέντρου. Μια καλή απόκρουση είχε ο Βάλε στο 13΄ αφού έσωσε σίγουρο γκολ! Στο 17΄σε μια αντεπίθεση και αφού ο Ντα Σίλβα έκλεψε τη μπάλα έδωσε έτοιμο γκολ στον Μαγκλίτσα που δεν αστόχησε! Ωραία έξυπνη κεφαλιά του Γιούστε μετά από κόρνερ του Πέδρο έφυγε λίγο έξω στο 27΄, ενώ το πρώτο μισάωρο και μετά το γκολ που πέτυχε η ομάδα μας, δεν απειλήθηκε. Διακοπή στο παιχνίδι στο 38΄λόγω επεισοδίων και μετά από αποβολή ποδοσφαιριστή της αντιπάλου. Μετά από 15λεπτη διακοπή το παιχνίδι επανάρχισε αφού οι διαιτητές επέστρεψαν στον αγώνα. Το ημίχρονο έληξε μετά από ένα επεισοδιακό πρώτο μέρος με την ομάδα μας να προηγείται με 0-1 και τον αντίπαλο να αγωνίζεται με δέκα ποδοσφαιριστές.

Χωρίς αλλαγές ξεκίνησε στην επανάληψη η ομάδα μας, έχοντας όμως το αριθμητικό πλεονέκτημα. Το πρώτο δεκαπεντάλεπτο της επανάληψης κύλησε με την ομάδα μας να έχει την κατοχή της μπάλας και να διαχειρίζεται πολύ καλά το παιχνίδι, ενώ στο 58΄ο Σκέμπρι πήρε τη θέση του Σαρδινέρο. Στο 71΄δυστυχώς δεχθήκαμε την ισοφάριση μετά από μια στημένη φάση, που δυστυχώς η άμυνα της ομάδας μας δεν αντίδρασε σωστά. Άστοχη κεφαλιά του Μάγκλίτσα στο 74΄μετά από σέντρα του Γιάκολις δεν βρήκε στόχο. Στο 75΄ο Ζελάγια πήρε τη θέση του Γιάκολις με σκοπό η ομάδα μας να γίνει πιο επιθετική και να πετύχει το δεύτερο γκολ. Μετά και το γκολ της ισοφάρισης που δεχθήκαμε προσπαθήσαμε να βγούμε μπροστά αλλά μέχρι και το 85ο λεπτό δεν είχαμε κάνει κάτι το αξιόλογο. Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας στο 89΄όταν το γυριστό σουτ του Μαγκλίτσα κόντραρε σε αμυντικό. Προσπάθειες από την ομάδα μας στις καθυστερήσεις για να πετύχει το νικητήριο γκολ κάτι που δεν έγινε και έτσι μείναμε στην ισοπαλία 1-1