ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Νικηφόρες πρεμιέρες με το ίδιο σκορ!(Φωτορεπορτάζ)

Νικηφόρα ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο νέο πρωτάθλημα σήμερα(1/10), οι ομάδες U14 και U16 της Ακαδημίας της ομάδας μας. Η ομάδα των U14 νίκησε εντός έδρας τον Ερμή Αραδίππου με 3-2, με σκόρερ τους Μούζουρο που πέτυχε δύο γκολ και τον Στυλιανό Δημητρίου που πέτυχε το άλλο. Η ομάδα των U14 αγωνίστηκε στο «Park beach» στις 10:00.

Η ομάδα των U16, πέρασε νικηφόρα από την έδρα της ομάδας του ΕΝΥ – Μάριος Χριστοδούλου κερδίζοντας με 3-2. Προηγηθήκαμε στο πρώτο ημίχρονο με 2-0 χάρις σε δύο τέρματα, τον ένα αυτογκό και το άλλο από τον Αντωνίου. Στην επανάληψη πετύχαμε άλλο ένα τέρμα με τον Ανδρέου κάνοντας το 3-0 για να πιέσει ο αντίπαλος και να δεχθούμε δύο γκολ. Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο τερματοφύλακας μας και αρχηγός της ομάδας απέκρουσε πέναλτι αλλά στην επαναφορά ο αντίπαλος σκόραρε το πρώτο γκολ του.