ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ

Μας δυσκολεύει τα τελευταία χρόνια!

Συνολικά, ο Απόλλωνας, αντιμετώπισε τον Ερμή 25 φορές. Η ομάδα μας κέρδισε 16 φορές, ποσοστό 65%, έχασε 2 φορές ενώ τα υπόλοιπα 7 παιγνίδια έληξαν ισόπαλα. Στα τέρματα ο Απόλλωνας προηγείται με 64-20.

Εντός έδρας, η ομάδα μας αντιμετώπισε τον Ερμή, σε αγώνες Α’ φάσης, 10 φορές. Η ομάδα μας κέρδισε 8 φορές, ποσοστό 80%, δεν έχασε ποτέ ενώ 2 παιγνίδια έληξαν ισόπαλα. Στα τέρματα η ομάδα μας προηγείται με 30 γκολ υπέρ και μόλις 6 κατά!

Από την περίοδο 2010/11 και μετέπειτα και σε σύνολο 5 αγώνων κόντρα στον Ερμή η ομάδα μας μετράει 3 νίκες δηλ. ποσοστό επιτυχίας 60%, και 2 ισοπαλίες! Στα 5 αυτά παιγνίδια ο Απόλλωνας έχει σκοράρει 7 γκολ (1,4 γκολ ανά αγώνα) και έχει δεχτεί 3 γκολ ενώ έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του τρεις φορές δηλ. ποσοστό 60%.

Στα 5 αυτά παιγνίδια της A΄ φάσης, στην μια φορά στην οποία ο Απόλλωνας κατάφερε να προηγηθεί από το α’ ημίχρονο υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 1-1 ενώ στις υπόλοιπες 4 φορές τα παιγνίδια του α’ ημιχρόνου έληξαν ισόπαλα!

Από το υφιστάμενο έμψυχο υλικό του Απόλλωνα κόντρα στον Ερμή έχει σκοράρει μόνο ο Παπουλής 2 γκολ.

Η προϊστορία κόντρα στον Ερμή από το 2010/11 και μετέπειτα σε εντός έδρας αγώνες Α’ φάσης: