ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ

Τα τελευταία χρόνια είναι αλλιώς!

Συνολικά, ο Απόλλωνας, σε αγώνες Α’ φάσης, αντιμετώπισε την Ομόνοια 112 φορές. Η ομάδα μας κέρδισε 23 φορές, ποσοστό 21%, έχασε 58 φορές ενώ τα υπόλοιπα 31 παιγνίδια έληξαν ισόπαλα.

Στα τέρματα η Ομόνοια προηγείται με 215-111.

Εκτός έδρας, η ομάδα μας αντιμετώπισε την Ομόνοια, σε αγώνες Α’ φάσης, 56 φορές. Η ομάδα μας κέρδισε μόνο 6 φορές, ποσοστό 11%, έχασε 37 φορές ενώ τα υπόλοιπα 13 παιγνίδια έληξαν ισόπαλα. Στα τέρματα η Ομόνοια προηγείται με 128-45.  Από την περίοδο 2011/12 και μετέπειτα και σε σύνολο 5 αγώνων σε αγώνες Α’ φάσης, κόντρα στην Ομόνοια η ομάδα μας μετράει 2 νίκες δηλ. ποσοστό επιτυχίας 40%, 2 ήττες και μια ισοπαλία!

Στα 5 αυτά παιγνίδια ο Απόλλωνας έχει σκοράρει 7 γκολ (1,4 γκολ ανά αγώνα) και έχει δεχτεί 7 γκολ ενώ έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του μόνο μια φορά δηλ. ποσοστό 20%.  Στα 5 αυτά παιγνίδια της A΄ φάσης, στις 2 φορές που το Α’ ημίχρονο έληξε ισόπαλο, στο ένα δεχτήκαμε την ήττα και στο άλλο εξήλθαμε ισόπαλοι ενώ στην μια φορά που μείναμε πίσω στο σκορ στο Α’ ημίχρονο δεν καταφέραμε να αποφύγουμε την ήττα.

Από το υφιστάμενο έμψυχο υλικό του Απόλλωνα κόντρα στην Ομόνοια έχουν σκοράρει ο Παπουλής 2 και ο Γκιέ 1 γκολ.

Η προϊστορία κόντρα στην Ομόνοια από το 2011/12 και μετέπειτα σε εκτός έδρας αγώνες Α’ φάσης: