Νίκη με πολύ καλή εμφάνιση!(Φωτορεπορτάζ)

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Γυναικεία Καλαθοσφαιρική μας ομάδα που επικράτησε σήμερα (13/11) της ΑΕΚ εντός έδρας με 70-57 . Πολύ καλή παρουσία σε ολόκληρο τον αγώνα για την ομάδα μας που παίζοντας σωστό μπάσκετ και με σωστές επιλογές τόσο στην άμυνα, όσο και στην επίθεση πήρε το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνα.

Πολύ καλά ξεκίνησε η ομάδα μας τον αγώνα και με σωστές επιλογές στην επίθεση αλλά και καλές άμυνες κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο με 20-9. Στη συνέχεια η ομάδα μας με τον ίδιο ρυθμό και με συγκέντρωση από όλες τις παίκτριες μας έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 38-23.

Στην επανάληψη η ομάδα μας δεν μπήκε τόσο καλά όπως στο πρώτο ημίχρονο αλλά παρά τις όποιες βεβιασμένες ενέργειες κατάφερε να συντηρήσει τη διαφορά και να κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο με 51-35. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο αγώνας κύλησε στα ίδια επίπεδα με την ομάδα μας να βρίσκει τις λύσεις και να συντηρεί μια διαφορά πάνω από δέκα πόντους για να ολοκληρώσει τον αγώνα παίρνοντας τη νίκη με 70-57

Τα δεκάλεπτα: 20-9, 38-23, 51-35, 70-57

Η ομάδα μας (Σ.Σταύρου): Μιχαήλ 4, Τζιάμπου 6 (2), Βύραζιηκ 4, Γεωργίου, Λίστερ 33 (4), Νικόλα 10, Λουκαΐδου, Καραγιάννη 4, Αντωνίου 9 (1), Χαρμάνη.