Πρώτη νίκη…(Φωτορεπορτάζ)

Πρώτη νίκη στο φετινό Πρωτάθλημα για την γυναικεία καλαθοσφαιρική που επικράτησε με 51-44 της ΕΝΑΔ μέσα στον Άγιο Δομέτιο. Στο πρώτο ημίχρονο είδαμε ένα ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες, με το σκορ να είναι στο 14-14 στο πρώτο δεκάλεπτο και με 21-20 υπέρ της ΕΝΑΔ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Ο Απόλλωνας ανέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο παίρνοντας προβάδισμα με 39-32 στην τρίτη περίοδο, και στο τέλος έφυγε με την νίκη με 51-44.

Κορυφαία του αγώνα ήταν η Λίστερ, που σημείωσε 29 πόντους (5 τρίποντα), ενώ αρκετά καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Αντωνίου που σημείωσε 11 πόντους.

Απόλλων (Σταύρος Σταύρου): Μιχαήλ 2, Τζιάμπου 2, Βύραζιηκ, Γεωργίου, Λίστερ 29 (5), Καραγιάννη 2, Νικόλα 5, Αντωνίου 11.

Τα δεκάλεπτα: 14-14, 21-20, 32-39, 44-51