Έμειναν στην ισοπαλία οι U18!

Στην ισοπαλία έμεινε χθες(22/10) η ομάδα των U18, αφού εξήλθε ισόπαλη εκτός έδρας με την Πάφο. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο βρίσκοντας τις δύο ομάδες ισόπαλες 0-0. Στην επανάληψη η ομάδα μας προσπάθησε να πάρει τη νίκη και κατάφερε να σκοράρει στο 75΄με τον Ντανίλο Σπόλιαριτς.

Στη συνέχεια του αγώνα η ομάδα μας δεν κατάφερε να «καθαρίσει» τον αγώνα αφού έχασε αρκετές ευκαιρίες και στο 85΄μετά από τραγικό λάθος της άμυνας, δεχθήκαμε την ισοφάριση. Στο χρόνο που απέμεινε δεν είχαμε κάτι σημαντικό και ο αγώνας τέλειωσε στο 1-1.

Η ομάδα μας βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας μαζί με άλλες δύο ομάδες με 14 βαθμούς, μετρώντας 4 νίκες, 2 ισοπαλίες και μία ήττα. Έχει σημειώσει 18 τέρματα, ενώ έχει δεχθεί 9. Επόμενος αντίπαλος η ΑΕΚ στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής το Σάββατο 5 Νοεμβρίου στις 10:00, αφού υπάρχει διακοπή λόγω των επίσημων υποχρεώσεων της Εθνική Παίδων.