Κέρδισαν το τοπικό ντέρμπι οι U14!(Φωτορεπορτάζ)

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα των U14 που επικράτησαν σήμερα(22/10) με 2-1 της ΑΕΛ στο τοπικό ντέρμπι στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής. Η ομάδα μας μετά από καλή απόδοση βρέθηκε να προηγείται στο ημίχρονο με 1-0 με γκολ του Ευστάθιου Σωκράτους.

Στην επανάληψη το «κυανόλευκο» σύνολο συνέχισε στο ίδιο τέμπο και κατάφερε να αυξήσει το σκορ σε 2-0 έπειτα από εξαιρετικό γκολ Πατσαλίδη. Ο αντίπαλος το μόνο που κατάφερε ήταν μα μειώσει στο σκορ σε 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα!

Αξίζει να αναφέρουμε ότι ήταν η πρώτη νίκη της ομάδας μας με προπονητή τον Ηλία Ιωάννου, αφού ως γνωστό αντικατέστησε τον Χρυσόστομο Χρυσοστόμου στον πάγκο της ομάδας μας. Ευελπιστούμε ότι αυτή η νίκη θα λειτουργήσει ως εφαλτήριο για περαιτέρω επιτυχίες και νίκες στη συνέχεια!