Επιβλητική νίκη για τους U18!(Φωτορεπορτάζ, videos)

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ η ομάδα των U18, επιβλήθηκε με 4-1 της Καρμιώτισσας εκτός έδρας. Οι ποδοσφαιριστές του Ιωακείμ Ιωακείμ, παρόλο που δέχθηκαν το γκολ σε μια ανύποπτη φάση κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι σε 2-1 από το πρώτο ημίχρονο με δύο εκτελέσεις πέναλτι του Ελπιδοφόρου. Και τα δύο πέναλτι κέρδισε ο Ντανίλο Σπόλιαριτς.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης η ομάδας μας πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Νικόλα Γεωργίου. Εκεί που το παιχνίδι κυλούσε πλέον στα μέτρα μας, ο διαιτητής της αναμέτρησης απέβαλε τον τερματοφύλακα μας Μιχάλη Παπαστυλιανού. Ήταν μια άκρως λανθασμένη αποβολή αφού δεν ήταν τελευταίος παίκτης κάτι στο οποίο ο διαιτητής ελέγχεται αφού οι κανονισμοί έχουν αλλάξει.

Παρόλα αυτά η ομάδα μας συνεχίζοντας να παίζει παθιασμένα πέτυχε και τέταρτο γκολ μετά από εκπληκτική ενέργεια του Ελπιδοφόρου που «άδειασε» τρεις παίκτες και με ωραίο σουτ έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα», για να διαμορφώσει το τελικό 4-1.