Τι κι αν έχασαν, το έπος γράφτηκε στην Τουρκία!(Φωτορεπορτάζ)

Δεν τα κατάφεραν να δώσουν συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα οι ποδοσφαιριστές μας της Εθνικής Ελπίδων και ηττήθηκαν σήμερα(5/9) στο στάδιο «Αμμόχωστος» από την Σλοβακία με 3-0. Οι διεθνείς αν και προσπάθησαν τα γρήγορα γκολ του αντιπάλου τόσο στο πρώτο ημίχρονο, μόλις στο 1ο λεπτό, όσο και στην επανάληψη δεν τους έδωσαν την ευκαιρία να διεκδικήσουν κάτι.

Η Εθνική μας τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες καθώς στο τέλος δέχθηκε κόκκινη κάρτα ο Αρέστη. Στο βασικό σχήμα της Εθνικής αγωνίστηκαν τόσο ο Πίττας, όσο και ο Καρώ ενώ βασικός αγωνίστηκε και ο Γουίλερ που είναι δανεικός!

Δεν πειράζει μάγκες, η νίκη στην Τουρκία ήταν κάτι παραπάνω από θρίαμβος!

Η Εθνική μας αγωνίστηκε με τους: Γεωργίου, Καρώ, Γουήλερ, Ιωάννου, Κυριάκου, Αρέστη, Κατελάρη (60′ Μ. Ηλία), Παπαφώτη (75΄Κούσουλος), Παναγή (46′ Κουμή), Μ. Αντωνίου, Πίττα.