Νίκησαν και συνεχίζουν στην κορυφή!

Ακόμα μια νίκη η 16η για την ομάδα των εφήβων του Απόλλωνα στην Καλαθόσφαιρα που επικράτησε αυτή τη φορά της ΑΕΛ με 62-43. Η ομάδα μας ξεκίνησε κάπως μουδιασμένα το παιχνίδι, για να ανεβάσει στην συνέχεια την απόδοση της και να προηγηθεί στο 1ο ημίχρονο με 27-26.

Στην επανάληψη οι νεαροί μας καλαθοσφαιριστές συνέχισαν στον δικό τους ρυθμό και έκλεισαν το 3ο δεκάλεπτο με 42-37, για να ολοκληρώσουν τον αγώνα με 62-43. Με τη νίκη αυτή η ομάδα μας βρίσκεται στην 1η θέση με 33 βαθμούς μετρώντας 16 νίκες και μία ήττα. Την επόμενη αγωνιστική ταξιδεύει στη Λευκωσία για να αντιμετωπίσει τον ΑΠΟΕΛ.

Τα δεκάλεπτα: 12-16, 27-26, 42-37, 62-43

Η ομάδα μας(Λ. Αντωνίου): Χαραλάμπους 2, Ηλιάδης 3 (1), Μιχαηλίδης, Χατζηκτωρής 5 (1), Μπαλτάς, Σοφρωνίου 17, Καμένος 3, Κωνσταντίνου, Γρίβας 14 (1), Παναγίδης 7 (1), Σουλεϊμάν 11.