Ξεκίνημα με ισοπαλία (Φωτορεπορτάζ)

Ξεκίνημα στο Παγκύπριο πρωτάθλημα PREMIER για την ομάδα των U13 σήμερα, που εξήλθε ισόπαλη με την ομάδα του Κεραυνού 1-1. Σ΄ένα πολύ καλό παιχνίδι, που κράτησε το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος, οι μικροί ποδοσφαιριστές του Μαρίνου Ερμόγενους, παρότι πάλεψαν τον αγώνα δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα μας να μένει πίσω στο σκορ και στη συνέχεια λίγο πριν από τη λήξη του ημιχρόνου να καταφέρνει να ισοφαρίσει με τον Χρίστο Αντωνιάδη με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή. Στην επανάληψη μπήκαμε πιο δυνατά και είχαμε ευκαιρίες για να γυρίσουμε το παιχνίδι κάτι που δεν έγινε. Ο πολύ δυνατός αέρας δυσκόλευε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών μας, κάτι που οι αντίπαλοι μας προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν με στημένα.

Η προσπάθεια της ομάδα μας κρίνεται αρκετά καλή και πλέον κοιτάζουμε τη συνέχεια στο πολύ δύσκολο πρωτάθλημα.