ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ

Μόνο νίκες αλλά με στενό σκορ! (video)

Επτά μόλις φορές έχει συναντηθεί η ομάδα μας σε εντός έδρας αγώνες κόντρα στην ομάδα της Αγίας Νάπας (ΑΟΑΝ) καταφέρνοντας να πάρει την νίκη και τις 7 φορές έχοντας αναλογία τερμάτων 16-5.

Στο Τσίρειο, η ομάδα μας αντιμετώπισε την ΑΟΑΝ 3 φορές πετυχαίνοντας ισάριθμες νίκες, σκοράροντας 4 γκολ (1.3 γκολ ανά αγώνα) και έχοντας δεχτεί 1 μόνο γκολ ενώ έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της 2 φορές. Αξίζει να σημειωθεί ότι τα 3 από τα 4 γκολ της ομάδας μας επιτεύχθηκαν στο α’ ημίχρονο και δύο εκ των τεσσάρων γκολ έχουν επιτευχθεί από την άσπρη βούλα!

Και στα τρία αυτά παιγνίδια, ο Απόλλωνας κατάφερε να προηγηθεί από το α’ ημίχρονο πανηγυρίζοντας στο τέλος ισάριθμες φορές τη νίκη.

Από το υφιστάμενο έμψυχο υλικό του Απόλλωνα κόντρα στην ΑΟΑΝ έχει σκοράρει μόνο ο Αγγελής Αγγελή 1 γκολ.