Ισοπαλία στον εξ αναβολής

Ισόπαλος με σκορ 1-1, ολοκληρώθηκε ο εξ αναβολής αγώνας της ομάδας μας (U21) με αντίπαλο την Ομόνοια που διεξάχθηκε σήμερα (25/11) στο κοινοτικό γήπεδο Ακρωτηρίου.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ στα αρχικά σταδία της αναμέτρησης με την ομάδα μας να προσπαθεί να φέρει το παιχνίδι στα ίσα χωρίς όμως να μπορεί, χάνοντας μάλιστα και πέναλτι λίγο πριν το τέλος του πρώτο ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές εντατικοποίησαν τις προσπάθειες τους για να πετύχουν κάποιο γκολ όπως επίσης και οι φιλοξενούμενοι για να σφραγίσουν τη νίκη.Το παιχνίδι πήρε μια «άγρια» ομορφιά με την ομάδα να καταφέρνει την ισοφάριση λίγο πριν το τέλος του αγώνα και πιο συγκεκριμένα στο 87′ με τον Μάριο Παπαχριστόφορου εκμεταλλευομένη και το αριθμητικό πλεονέκτημα μιας και η φιλοξενούμενη ομάδα είχε μείνει νωρίτερα με ποδοσφαιριστή λιγότερο λόγω αποβολής

Με την ισοπαλία αυτή η ομάδα μας παρέμεινε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 21 βαθμούς. Την αναμέτρηση παρακολούθησε τόσο ο προπονητής της ομάδας μας Πέδρο Εμάνουελ όσο και ο πρόεδρος της ποδοσφαιρικής εταιρείας Νίκος Κίρζης.