Και τώρα στέψη!

Με νίκη 3-0 σετ επί της Ανόρθωσης προχώρησε η ομάδα μας σήμερα (7/3) στα πλαίσια της πρότελευταιας αγωνιστικής του πρωταθλήματος και κατέκτησε το 3ο πρωτάθλημα στην ιστορία του συλλόγου μας.

Με κατεβασμένες ταχύτητες αλλά πάντοτε με σοβαρότητα η ομάδα μας χρειαζόταν μόνο ένα κερδισμένο σετ για να κατακτήσει και μαθηματικά τον τίτλο, όμως οι “Αμαζόνες” του Prestige Απόλλων για άλλο ένα παιχνίδι κέρδισαν με καθαρό σκορ και περιμένουν τη στέψη τους την Τετάρτη, αμέσως μετά τον τελευταίο αγώνα πρωταθλήματος με την ΑΕΛ στο κλειστό μας γήπεδο.

Ο Γιάννης Γιαπάνης είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλες τις παίχτριες που είχε στη διάθεση του και να πάρουν πόντους συμμετοχής, ειδικά μετά το πρώτο κερδισμένο σετ το οποίο έδωσε και τον τίτλο στην ομάδα μας.

Από τον αγώνα απουσίασε η Καζακστανή διεθνής Τατιάνα Μουντρίσκαγια η οποία είχε ενοχλήσεις στην αχίλλειο πτέρνα.

Τα σετ: 25-17, 25-14, 25-23