Βαριά ήττα στη Λάρνακα!

Ένα καταστροφικό τελευταίο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για την ομάδα μας να χάσει το ντέρμπι με την ΑΕΚ.

Οι «κυανόλευκοι» καλαθοσφαιριστές έχασαν και την ισοβαθμία αφού η ήττα κάλυψε την νίκη που είχαν πετύχει στον πρώτο γύρο. Η ομάδα μας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και μάλιστα προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 23-25. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ντέρμπι και στα τελευταία 2-3 λεπτά όμως ο Απόλλωνας χάλασε ότι έκτισε. Με το σκορ στο 38-38 (15΄ 47΄΄) οι καλαθοσφαιριστές μας δεν έβρισκαν το καλάθι και η ΑΕΚ έκανε ένα σερί 14-4 στα τελευταία λεπτά με αποτέλεσμα να πάρουν μια μικρή διαφορά.

Στην επανάληψη το κακό ποσοστό στα σουτ (48,3%) δεν επέτρεψε στην ομάδα μας μας να πλησιάσει στο σκορ. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν απλά καταστροφικό (26-14), αφού τίποτα δεν λειτουργούσε σωστά με αποτέλεσμα να έρθει βαριά ήττα.

Δεκάλεπτα: 23-25, 50-42, 63-54, 89-68

Η σύνθεση της ομάδας μας: Τομπάζου, Ρόμπινσον 13(3), Μάρκου, Μπλάκμον 3(1), Γκρέυ 10(2), Μακλέην 10(1), Καστροπίλ 19, Μέισον 13